Zimná prestávka a výmena auta

20.11.2015 4886x

Update 8.3.2016

Termín dodania do Tilburgu je 9.3., dopravu na SR mám potvrdenú do 15.3., prvé jazdy by sa teda mohli dať urobiť už 18.3.

Je však možné, že niečo sa ešte zasekne a úplne prvé ponúknuté termíny, Nitra 18.3. a Bratislava od 20.3., budú musieť byť odrieknuté.

Objednať termín

Update 1.3.2016

Presný termín dodania stále nie je známy. Keďže to však bude medzi 7-11. marcom, ponúkol som prvé termíny. Zatiaľ som neodosielal notifikačné emaily, nakoľko byrokracia sa hocikedy môže natiahnuť a nerád by som potom jazdy odvolával.

Ďalšie riziko je doprava. Kedysi sa Tesly preberali aj s prevoznými značkami a od prebratia po príchod na SK nemuselo ubehnúť viac ako 15hodín. Teraz si treba objednať kamiónovú dopravu a tam zosynchronizovať termíny a počkať na doručenie môže zabrať aj ďalší týždeň.

Keďže hneď na kontrole originality musí byť auto prítomné, nedá sa popri čakaní riešiť byrokracia na úradoch :-/

Update 12.2.2016

Dnes som dostal od Tesly email. Pravdepodobne majú veľa objednávok a z pôvodného termínu "February" je zrazu "7 March". Čo narobíme, treba počkať. Sľubujem, že ten zážitok za to stojí ;-) delivery march

Update 1.2.2016

Termín dodania nového auta Tesla Model S90D sa nám pomaly blíži. Aktuálne je odhad "late February - March".
delivery

Po tom, ako bude auto doručené, budem potrebovať ešte cca týždeň na byrokraciu (preklady, originalita, dopravný úrad, daňový úrad, cestný inšpektorát, poistky...). Hneď ako bude táto procedúra vybavená, budú ponúknuté termíny.

Ak máš konto NaTesle.sk, o nových termínoch by ti mal prísť email. Aktuálna ponuka termínov, rovnako ako aj možnosť prihlásiť/odhlásiť odber informácií o nových termínoch je na https://natesle.sk/lokalita

Zimná prestávka

V zimnom období je zjazdnosť ciest horšia a hoci sa z bodu A do bodu B dá obvykle dostať bez problémov aj v zime, na užitie si jazdy potrebujeme cesty v lepšom stave. Minulú zimu termíny pre jazdy boli, veľa krát sa aj konali, no často boli z dôvodu zlého počasia odrieknuté. Jazdy budú pokračovať opäť na jar.

Výmena auta

Auto však nebude len-tak stáť tri mesiace. Medzičasom sa zmenila ponuka Tesly a pribudli duálne motory s náhonom na všetky 4 kolesá. Keďže internet je plný videí s najnovšími D-čkovými Teslami, niektorím ľuďom to pripadá, že všetky Tesly sú zrazu dual-motor. Aby služba NaTesle ostala stále zaujímavá a atraktívna, rozhodol som sa vymeniť súčasnú Teslu Model S85 za novší Model S90D.

Už neaktuálne: Tesla Model S na predaj

Kto by mal záujem o kúpu terajšej Tesly ako jazdenky, môže ma kontaktovať. Auto je v perfektnom stave, môžeme sa dohodnúť na obhliadke, prípadne krátkej jazde zdarma. Cena takejto novej Tesly by bola 78000€ bez DPH (93600€ s DPH), cena za ktorú predávam je 58000€ bez DPH (69600€ s DPH). Stav tachometra je 92000km (20.11.2015). Auto má presne 1 rok - to znamená, že ešte ďalších 7 rokov bude v záruke (záruka je bez limitu kilometrov).

Výbava obsahuje:

  • 85KWH batéria (pokles kapacity za jeden rok / 92000 km je 4%)
  • Tech package (aj s autopilot features)
  • Panoramatická strecha s možnosťou otvorenia
  • Hmlovky s prisvietením do zákrut
  • Parkovacie senzory okolo celého auta
  • Elektricky ovládaný zadný kufor
  • Interiér piano black
  • Security package
  • Nabíjanie: Dual Charger, Mobile adapter 16A 380V, Mennekes Type 2, CHAdeMO adaptér, Supercharging
« Blog